توضیحاتی درباره چادر ماشین

در این مقاله سعی داریم تا درباره راهنمای خرید چادر ماشین توضیحاتی جامع و مفید بیان کنیم. همچنین به بررسی مزایا و معایب آن نیز می پردازیم. چادر ماشین یکی از مهمترین وسایلی است که هر راننده برای اتومبیل خود باید تهیه کند. شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چرا در جمله قبل لفظ “باید” بکار برده شده است؟ همانطور که می دانید رنگ اتومبیل بسیار حساس و آسیب پذیر است. وجود یک خراش بر روی بدنه باعث می شود تا آب و مواد خورنده به عمق رنگ نفوذ کنند. نفوذ اینگونه مواد به بستر رنگ، آسیب های جدی ای به آن وارد می کنند. از طرف دیگر وجود چادر بر روی ماشین نه تنها از رنگ اتومبیل شما محافظت می کند؛ بلکه از خراب یا پوسیده شدن وسایل داخل ماشین(مانند داشبورد، فرمان، روکش صندلی و…) که بر اثر تابش نور خورشید رخ می دهند نیز جلوگیری می کند. بنابراین سعی کنید بهترین چادر ماشین را خریداری کنید. اما سوال اینجاست که مزایا و معایب چادر ماشین چیست و چگونه می توان مناسب ترین چادر ماشین را خریداری کرد؟

روکش ماشین و چادر خودرو

اگر به سلامت رنگ و بدنه اتومبیل خود اهمیت می دهید؛ حتما از چادر ماشین استفاده کنید

مزایا و معایب چادر ماشین چیست؟

چادر ماشین مانند دیگر لوازم جانبی خودرو، مزایا و معایب مختلفی دارد. همانطور که چادر می تواند از وارد آمدن خسارت به اتومبیل شما جلوگیری کند؛ همانطور نیز می تواند به اتومبیل شما صدمه وارد کند. در زیر به بررسی چند نمونه از مزایا و معایب چادر ماشین می پردازیم.

ممانعت از تماس مواد و اجسام موجود

باران های اسیدی، پرتاب شدن خرده سنگ ها در اثر باد های شدید، فضله پرندگان، تکیه دادن افراد به اتومبیل، قرارگیری خودرو در معرض تگرگ و بارش های شدید و… از جمله مواردی هستند که می توانند به رنگ و حتی بدنه اتومبیل شما خسارت وارد کنند. چادر ماشین می تواند در برابر اینگونه حوادث از بدنه اتومبیل شما به خوبی محافظت کند. در واقع خرید چادر ماشین، شما را از پرداخت هزینه های گزاف تعمیر رنگ معاف می کند.

محافظی مناسب در برابر اشعه UV خورشید

ماشین هایی که بدنه آنها توسط آفتاب، سوخته شده است را دیده اید. همانطور که می دانید؛ نور خورشید حامل اشعه فرابنفش می باشد. همین اشعه تاثیرات نامطلوبی بر روی رنگ خودرو بر جای می گذارد. به همین دلیل شما باید از یک پوشش(چادر ماشین) مناسب استفاده کنید. چادر مطلوب و کارآمد باید نفوذ نور خورشید را به حداقل برساند.

تابش خورشید بر روی ماشین

رنگ ماشین نسبت به اشعه خورشید حساس است

چادر ماشین احتمال سرقت آن را کاهش می دهد!

شاید این نکته برای شما هم جالب باشد که وجود چادر ماشین می تواند از سرقت وسیله نقلیه شما جلوگیری به عمل می آورد. در واقع سارقین به سرقت خودرو هایی می پردازند که بدون دردسر و تلف کردن وقت، بتوانند به درون ماشین دسترسی پیدا کنند. بنابراین سارقان به سمت اتومبیل شما(که دارای چادر می باشد) نمی آیند. دلیل این کار هم این است که باز کردن چادر و دسترسی به درون خودرو در این شرایط، بسیار زمان بر خواهد بود. بنابراین سارقان هیچ گاه ریسک دزدیدن اتومبیلی که چادر روی آن قرار دارد را نمی پذیرند. از طرف دیگر، چادر خودرو باعث می شود تا سارقان به داشتن یا نداشتن دزدگیر اتومبیل شک کنند. همین موضوع می تواند سارق را از سرقت اتومبیل شما منصرف کند.

استفاده از چادر نامناسب می تواند آسیب های جدی ای به رنگ خودرو وارد کند(معایب استفاده از چادر)

چادر ماشین معمولا به دو نوع برزنتی و پلاستیکی تقسیم بندی می شود. چادر های برزنتی معمولا از تنفس پذیری خوبی بهره می برند. از این نوع چادر ها در مناطقی از کشور که آب و هوای خشک و گرم دارند؛ استفاده می شود. چرا که محبوس شدن هوا گرم زیر چادر و عدم خروج آن، می تواند به رنگ خودرو آسیب بزند. اما نوع دیگر چادر ها، از پارچه های نایلونی تشکیل شده اند. این چادر ها در آب و هوای مرطوب کاربرد دارند. در واقع برای مناطقی مناسب هستند که بارش در آنها زیاد است. استفاده از چادر های نایلونی در مناطق گرم، باعث می شوند تا چادر به بدنه بچسبد. در برخی شرایط، چسبیدن چادر نایلونی به بدنه خودرو و تلاش برای جدا کردن آن، باعث کَنده شدن رنگ بدنه می شود. اگرچه این مورد به آگاهی مصرف کننده ارتباط دارند اما همچنان یکی از معایب چادر ماشین محسوب می شود(البته این موضوع تنها در مورد چادر های بی کیفیت و نامرغوب صادق است).

قطرات باران بر روی چادر ماشین

اگر در مناطق پر بارش زندگی می کنید؛ حتما از چادرهای آب گریز استفاده کنید

قیمت چادر ماشین

اگر به دنبال یافتن اطلاعات درباره قیمت و خرید بهترین انواع چادر ماشین هستید؛ حتما با مشاوران ما تماس حاصل کنید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند. همچنین اگر بخواهیم درباره قیمت چادر ماشین صحبت کنیم؛ باید بگوییم که بسته به نوع خودرو، الیاف به کار برده شده، ضد آب بودن یا نبودن و… چادر ها دارای قیمت های مختلفی می باشند. برای مثال چادر سلست موجود در مجموعه ما، از دو لایه تشکیل شده است. لایه خارجی ضد آب است. لایه درونی نیز از جنس کتان و کرک است تا تنفس پذیری خوبی به چادر بدهد و از تعریق و چسبندگی چادر با بدنه خودرو جلوگیری کند.

برای خرید چادر ماشین، مقاله راهنمای خرید چادر ماشین را به دوستان و آشنایان خود نیز معرفی کنید.