بهترین روش برای از بین بردن خط و خش ماشین

بهترین روش برای از بین بردن خط و خش ماشین خراش روی رنگ خودرو به دلایل مختلفی ممکن است ایجاد شود، راه هایی برای از بین بردن خط و خش خودرو وجود دارد. تصادفات رانندگی، خرابکاری، پارک غیرقانونی و سایر مزاحمت ها از عوامل اصلی خط و خش خودرو هستند.

این خطوط و خراش ها ظاهر خودروی شما را خراب می کند و اگر بخواهید بدنه آن را دوباره رنگ آمیزی کنید، باید هزینه زیادی را خرج کنید. در این قسمت سعی کرده ایم چند روش برای حذف خط از خودرو به شما اطلاع دهیم. پس با ما بمانید!

انواع خش در از بین بردن خط و خش بدنه خودرو

قبل از توضیح نحوه رفع خراش روی سپر و بالاتنه، باید نوع خراش را بدانید. ترک های روی بدن را می توان به دو نوع مختلف بدن تقسیم کرد.
اولین مورد خراش های عمیقی است که به سطح فلزی پنل های بدنه و همچنین رنگ خودرو آسیب رسانده است. اگر خودروی شما دارای این خط و خش است، بهتر است از تعمیر در منزل صرف نظر کنید و به اولین کار رنگ آمیزی مطمئن متوسل شوید، زیرا تعمیر کار آماتور نیست و باید به افراد حرفه ای سپرده شود.
اما نوع دوم خراش های سطحی است که عمق چندانی ندارند و با روش های کم هزینه در منزل برطرف می شوند از آنجایی که این خطوط سطحی هستند و به سطح فلزی بدنه آسیبی وارد نکرده اند، قابل ترمیم خواهند بود.

بهترین روش برای از بین بردن خط و خش ماشین

بهترین روش برای از بین بردن خط و خش ماشین

روش های خش گیری ماشین

خوشبختانه با استفاده از انواع روش ها برای ترمیم خطوط بدنه خودرو می توان رنگ بدنه خودرو را مانند روز قبل صاف و یکدست کرد.

روش های مختلفی برای رفع خش خودرو وجود دارد که بسته به ماهیت خراش طراحی می شوند. در ادامه این مقاله هر یک از کاربردها و روش های کاربرد آنها را برای شما توضیح خواهیم داد.

  •  استفاده از کیت های با کیفیت

شاید ندانید، اما بسته هایی برای خودروها وجود دارد که فناوری های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد.
در برخی از این بسته‌ها دستگاه‌های خش‌کش بدنه خودکار وجود دارند که می‌توانند این خراش‌ها را از بین ببرند. به طوری که حتی در نور روشن نیز واضح نیست. این دستگاه ها در واقع فیلر یا فیلرهای خراش خودرو هستند که با استفاده از این روش به طور موقت آنها را از داخل خارج و پر می کنند. این یک راه حل دائمی نیست، اما از شدت مشکل می کاهد

  • استفاده از خمیر دندان

خمیردندان ها قبلاً برای از بین بردن خط و خش روی سی دی ها و دی وی دی ها استفاده می شوند و همچنین می توانند خطوط روی صفحه نمایش لپ تاپ، موبایل و تبلت را از بین ببرند، اما این بار با خیال راحت از این محصول برای رفع خطوط عمیق ایجاد شده استفاده کنید. در بدنه ماشین شما. استفاده از خمیر دندان بر روی برش از شدت آن می کاهد و قبل از رفتن برای ترمیم آرامش خاطر شما را به ارمغان می آورد.

  •  پوشش با چسب برزنتی

روی تمام این خطوط چسب برزنتی بزنید. شما باید چسبی را انتخاب کنید که همرنگ بدنه ماشین شما باشد. امروزه انواع مختلفی از چسب برزنت یا نوار چسب در بازار وجود دارد و به راحتی می توان رنگ های متناسب با دستگاه را تهیه کرد. هنگام زدن چسب روی خطوط باید مراقب باشید تا نشکند. این بدان معناست که هنگام چسباندن چسب، دستان شما نباید تکان بخورند. این کار را قبل از رفتن به تعمیرکار موقتا انجام دهید.

  •  پوشش با اسپری رنگ اتومبیل

گاهی اوقات به رنگ ماشین یا اسپری رنگ نیاز دارید. استفاده از رنگ خود آسانتر از اسپری است زیرا شما کنترل بیشتری روی کاربرد دارید و همچنین رنگ منطقه وسیع تری دارد و انتخاب آسانتر است. از آنجایی که این روش موقتی است، می توانید هر دو را امتحان کنید و در صورت داشتن چند خط یا خراش های زیاد روی بدن، می توانید از اسپری نیز استفاده کنید.
برای استفاده باید غلظت رنگ را افزایش دهید و با تمرکز زیاد این کار را انجام دهید و سعی کنید از رنگ روشنی استفاده کنید که دقیقاً با رنگ ماشین شما مطابقت داشته باشد و قبل از آن ماشین را کاملا تمیز کنید. قبل از خشک شدن رنگ آن را روی تمام بدن بمالید.

روش های خش گیری ماشین

روش های خش گیری ماشین

نکات مراحل خش گیری بدنه خودرو

تمامی روش‌های ترمیم خط خوردگی بدنه خودرو با انواع شوینده ها از جمله شامپو نانو می باشد. با کمک حلال ها بیشتر لکه های روی بدنه خودرو از بین می روند و بعد از استفاده آلودگی دیگری ایجاد نمی شود.
پس از شستن کامل بدنه، آن را با یک پولیش مناسب برای وسیله نقلیه خود سمباده بزنید. در واقع در انتخاب لاک مناسب باید نوع رنگ استفاده شده روی بدنه را در نظر گرفت. با استفاده از سمباده نرم، رنگ روی بدنه کاملا جلا داده شده و خط و خش تا حد زیادی از بین می رود.
پس از پرداخت بدنه، جزئیات خودرو شروع می شود. در واقع دیتیلینگ خودرو از آیتم های مختلفی تشکیل شده است که استفاده از روکش های واکس و سرامیک یکی از مهم ترین و اساسی ترین موارد می باشد.
وقتی بدنه ماشین پولیش می‌شود، کاملاً واکس زده می‌شود تا تمام خطوط جریان‌بندی بدنه مشخص شود. پس از اتمام موم، مواد نانو سرامیک از تحت تاثیر قرار گرفتن بدنه خودرو در معرض فشارها و ضربه های زیادی که ممکن است بعدا رخ دهد، جلوگیری می کند.
این مواد از ایجاد لکه بر روی بدنه خودرو نیز جلوگیری خواهند کرد. جزئیات خودرو 24 تا 48 ساعت طول می کشد. این زمان برای جذب کامل مواد نانو سرامیکی روی رنگدانه های بدن است.
پس از این مرحله بدنه خودرو دوباره بدنه خودرو را واکس می‌زنند و این همان چیزی است که از پوشش شیشه ای ساخته شده روی بدنه خودرو محافظت می کند.

محصولات باکیفیت را می توانید از فروشگاه اینترنتی لوازم اسپرت خودرو کارپوش خریداری نمایید.