اموزش دوخت روکش فرمان خودرو

اموزش دوخت روکش فرمان خودرو یکی از قطعاتی که رانندگان زیاد با آن سروکار دارند، فرمان است. این مشکل می تواند بیش از هر قسمت دیگر خودرو باعث ساییدگی و پارگی فرمان شود. برای این منظور رانندگان از روکش فرمان استفاده می کنند تا از قفل شدن فرمان جلوگیری کند. اکثر اتومبیل های محلی دارای فرمان های بی کیفیت هستند که از پلاستیک خشک و سخت ساخته شده اند که در کمترین زمان فرسوده می شوند. تنها چیزی که لازم است فکر کردن به راه حل و استفاده از چند ابزار برای حفظ سلامت فرمان خودروی شماست.

نکات مهم در تهیه روکش برای فرمان خودرو

با توجه به اهمیت روکش فرمان خودرو و استفاده عموم از آن، روکش ها به تعداد زیاد در بازار موجود می باشد. تنوع محصولات ارائه شده در بازار به عنوان روکش فرمان خودرو، نوع و کیفیت روکش های موجود در بازار را تشکیل می دهد. تصمیم گرفتیم مهم ترین نکات مجموعه را برجسته کنیم تا با دانستن این موضوعات به راحتی بهترین کارت را انتخاب کنید. نکاتی که در هنگام خرید روکش فرمان باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

 • نوع روکش

همانطور که در بالا گفتیم، کاورها بسیار متفاوت هستند، اما تمام کاورها با رنگ ها و طرح های مختلف جزء دو نوع کاور هستند. مرحله اول روکش دوخته شده و مرحله دوم روکش آماده است که هر دو مزایا و معایب خود را دارند.

 • جنس روکش

دومین نکته بسیار مهم در خرید راهنمای کاغذ، جنس آن است. دوام و کیفیت روکش ها بر اساس نوع جنس آن ها طبقه بندی می شود و شما می توانید با توجه به سلیقه و میزان استفاده از خودرو، متریال مورد نظر خود را از کاور سامان خریداری کنید.

 

 • متناسب با مدل ماشین

بسیاری از روکش های فرمان موجود در بازار دارای ابعاد استاندارد هستند و متناسب با فرمان تولید می شوند و برای انواع خودروها قابل استفاده هستند. سعی کنید هنگام خرید روکش فرمان مدل خودروی خود را به فروشنده بگویید و در صورت خرید اینترنتی با مشاوران و مددکاران سایت سامان روکش مشورت کنید.
 • رنگ و طراحی

روکش فرمان خودرو باید باتوجه‌به دکوراسیون و طراحی داخلی ماشین تهیه شوند. برای مثال: اگر ماشین شما پراید است و روکش صندلی پراید شما به رنگ مشکی است باید روکش فرمان خودرو شما رنگی متناسب با روکش صندلی‌ها داشته باشد و رنگ داشبورد، سر دنده و غیره همخوانی داشته باشد.

نکات مهم در تهیه روکش برای فرمان خودرو

نکات مهم در تهیه روکش برای فرمان خودرو

مواد مور نیاز برای ساخت روکش چرمی فرمان

ابزار مورد نیاز برای ساخت روکش فرمان پراید یا هر خودروی دیگری یکسان است، ابزار ساخت روکش یکسان بوده و تنها نوع جنس آن بسته به سلیقه شما می تواند متفاوت باشد. این ابزار ضروری در زیر فهرست شده است

 1. موکت یا پارچه مخصوص تابلو اعلانات
 2. تهیه 1 ونیم متر پارچه چرم طبیعی یا مصنوعی از پارچه‌فروشی‌های بازار
 3. نخ مخصوص برای کوک زدن به چرم
 4. چسب
 5. خط کش
 6. مداد
 7. قیچی
مرحله اول:

ابتدا باید عرض فرش یا پارچه، عرض تابلو اعلانات از 11 تا 13 سانتی متر و طول آن را با توجه به طول فرمان خودرو در نظر بگیرید. سپس با قیچی بسیار تیز برش دهید.

مرحله دوم:
هنگامی که نمونه اولیه (پتو) را بریدید، وقت آن است که مواد چرمی را روی الگوی تمام شده اعمال کنید. نکته بسیار مهم این است که چرم گاو استحکام بالایی دارد و عمدتاً برای کمربند استفاده می شود. چرم بز بسیار نازک و ارزان است و بر اساس ضخامت فرمان خودروی شما گزینه مناسبی است. یکی از زیباترین و در عین حال بسیار قوی ترین چرم ها، چرم شتری است. چرم شتر قیمت بالایی دارد اما بسیار زیبا و محکم است.
سپس وقتی چرم را برش زدید روی فرمان بگذارید و محل های فرمان و دسته را علامت بزنید و دو طرف چرم بریده شده را با نخ نایلونی یا ابریشمی و سوزن دستی محکم کنید. برای حل مشکلات تعیین نقاط برش و اتصال و ابعاد فرمان برای بار دوم پوست را روی فرمان قرار می دهید.
مرحله سوم:
اگر یادتان باشد در مرحله اول گفتیم ابعاد برش های شما را کمی بزرگتر در نظر می گیریم. تکه های اضافی را تا کرده و با یک سوزن بزرگ و نخ ابریشم، پارچه چرم اضافی را تا کرده و بدوزید. با این کار استحکام و زیبایی پوست را افزایش می دهید.
این محصول باکیفیت را می توانید از فروشگاه اینترنتی لوازم اسپرت خودرو کارپوش خریداری نمایید.